Kultura korporacyjna w Irlandii – 7 wskazówek dotyczących udanych negocjacji.

1. Wyobraźnia, innowacyjność i kreatywność.

Irlandczycy cenią ludzi z wyobraźnią. Sami są bardzo innowacyjni i kreatywni, czym chętnie się dzielą. Idee są dla nich o wiele ważniejsze niż same fakty. Z reguły są niekonwencjonalni, nie lubią sztywnych struktur i rutyny. A żeby dowiedzieć się więcej o Irlandczykach, sprawdź te 10 zaskakujących faktów o Irlandii i jej mieszkańcach.

2. Szacunek dla narodu.

Irlandczycy są bardzo przywiązani do swojej historii i są stosunkowo patriotyczni, także wśród emigrantów. W rzeczywistości Dzień Świętego Patryka obchodzony jest na całym świecie! Dlatego ważne jest, aby szanować narodowość irlandzką, jak również katolicyzm. Irlandczycy generalnie nie lubią, gdy nazywa się ich “Anglikami” lub “Brytyjczykami”.

3. Kontakt wzrokowy.

Irlandczycy nienawidzą być pomawiani lub “sponiewierani”. Relacje oparte na zaufaniu są niezwykle ważne w irlandzkiej kulturze biznes -owej i tym ważniejsze jest, aby je podtrzymywać. Dlatego nie toleruje się naruszeń zaufania. Zaufanie jest ważną częścią irlandzkiej kultury biznesowej.

4. Spotkania mogą być chaotyczne.

Spotkania z Irlandczykami są zazwyczaj bardzo ciepłe i przyjazne. W rzeczywistości Dublin jest jednym z najbardziej przyjaznych miejsc do nauki języków obcych. Chociaż dobra atmosfera jest zawsze mile widziana, niektóre spotkania mogą wydawać się nieco zagmatwane. Irlandczycy niekoniecznie trzymają się porządku dziennego i lubią dygresje, zwłaszcza jeśli pojawia się ciekawy pomysł. Nie bójcie się więc okazywać entuzjazmu i humoru.

5. Nic nie może być uznane za pewnik.

Irlandczycy nie biorą niczego za pewnik. Dlatego też, jeśli zauważysz, że porozumienie nie jest możliwe, postaraj się zostawić otwarte drzwi dla innej współpracy lub możliwości w przyszłości.

6. Ważny jest aspekt społeczny

Irlandczycy uwielbiają dobry posiłek, w tym duży posiłek z dużą ilością wody. Tak naprawdę kultura pubu jest bardzo ważna. Spotykają się tam, by dyskutować o bieżących wydarzeniach i najnowszych plotkach. Opowiadane są historie i śpiewane piosenki do irlandzkich melodii ludowych. Ta kultura społeczna jest również odzwierciedlona w kulturze korporacyjnej w Irlandii. Większość firm organizuje regularne spotkania towarzyskie poza pracą w miłej atmosferze. Kultura pubu odnosi się również do firmy.

7. Poszukiwanie kompromisu.

Jeżeli w trakcie negocjacji pojawią się różnice, Irlandczycy będą dążyć do kompromisu. Jeśli istniejące trudności są oczywiste, będą mieli tendencję do wybierania dwuznacznego języka.

Może Ci się również spodoba