Czy wesele w hali namiotowej to dobry pomysł?

Wesela organizowane na zewnątrz stają się coraz bardziej popularne z roku na rok. takie rozwiązanie świetnie sprawdza się szczególnie w lato kiedy wszyscy mają ochotę spędzać więcej czasu na zewnątrz. Jednak, czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? A może jednak lepszy byłby ślub w tradycyjnej sali?

Sala, a może namioty?

Hale namiotowe stają się coraz popularniejszą obcią, jeśli chodzi o organizację wesela na zewnątrz. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które z pewnością będzie nowym doświadczeniem dla naszych gości. Dzięki niemu, Goście będą mogli oglądać wspaniałe widoki wokoło, bez wychodzenia poza salę weselną. Większość ludzi przyzwyczajona jest do tradycyjnych veser w salach, lub w restauracjach, a zorganizowanie imprezy na zewnątrz będzie wyjątkowo oryginalnym pomysłem, który z pewnością zapadnie w pamięć naszym gościom. Niemniej jednak przycinek warto pamiętać, że wszystkie te rozwiązania mają swoje plusy i minusy.

Rozwiązanie na niepogodę

tego rodzaju namioty sprawdzą się nie tylko w słoneczną pogodę, ale nawet wtedy, kiedy zaskoczy nas deszcz. Tutaj jednak, bardzo istotnym będzie wybranie odpowiedniego rozmiaru namiotu. Hale namiotowe mogą mieć przeróżne rozmiary, który musimy dopasować do ilości gości, której zapraszamy na nasze wesele. Musimy upewnić się, że wszyscy zmieszczą się pod namiotem i, że będzie dla nich miejsce zarówno do jedzenia, jak i do imprezowania.
Zakładając, że będzie słonecznie, pary młode bardzo często decydują się na organizację dużej części wesela zupełnie na zewnątrz, zostawiając część namiotową wyłącznie na stoły, przy których Goście będą jeść. Jest to duży błąd, ze względu na to, że pogoda jest trudna do przewidzenia i w każdej chwili może zaskoczyć nas deszcz. Nawet jeżeli prognoza pogody nie ostrzega nas przed ulewami przycinek możemy mieć wyjątkowego pecha i zostać zalani deszczem w trakcie naszego wyjątkowego dnia. Dlatego też, znacznie lepiej jest zorganizować całe wesele pod namiotem, zostawiając trochę miejsca na zewnątrz, jeśli Goście będą mieli ochotę z niego skorzystać.

Jak radzić sobie z nocnym chłodem?

Decydując się na namioty na weselu, warto też pamiętać o tym przycinek że w nocy robi się chłodniej. Nikt nie chce kończyć zabawy weselnej wcześnie, więc musimy być gotowi na to, że w nocy temperatura może znacznie spaść. Wiele namiotów, które możemy wypożyczyć na nasze wesele może zostać zamknięta na noc, zatrzymując całe ciepło w środku. Niemniej jednak, jest to kolejny powód, dla którego musimy zadbać o odpowiedni rozmiar namiotu. jeśli chcemy bawić się do białego rana, nie możemy organizować części imprezy na zewnątrz, bo w nocy będzie tam po prostu za zimno. Co prawda przycinek wielu gości może twierdzić, że wcale tak nie jest, ale chyba nie chcemy, żeby nasi Goście obudzili się rano z bólem gardła.

Czy to się w ogóle opłaca?

Bez wątpienia hale namiotowe są znacznie tańsze, niż wynajęcie całej sali restauracyjnej. Z drugiej strony, musimy liczyć się z tym, że do organizacji takiego wesela, będziemy potrzebować odpowiedniej przestrzeni. Co prawda, wynajęcie kawałka ziemi w jakimś urokliwym miejscu nadal będzie tańsze niż wynajem ogromnej sali. Jeśli jednak nasz budżet jest jeszcze mniejszy, możemy takie wesele zorganizować nawet na własnym podwórku. I jest to zdecydowany plus tego rozwiązania.

 

Może Ci się również spodoba