Odzież ekstremalna.

Każda dyscyplina spotu ma swoje charakterystyczne wymagania dotyczące ubioru. Strój stał się częścią swojej dyscypliny sportu. Nie tylko musi ładnie wyglądać, ale również być wygodny, pomagać osiągać wyniki odpowiednie i przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo.
Biegacz ma buty odpowiednie nie tylko rozmiarem, ale inne będzie miał do biegani sprint a inne do biegów dystansowych. Inną budowę będą miały buty na bieżnie, a inna na maraton. Prze producentami odzieży często stoją niecodzienne u trudne wyzwania.
Niewątpliwie z pomocą przychodzi producentom technologia. Rozwój technologii to też coraz większe wymagania, coraz większa specjalizacja. Dziś w sporcie zawodowym ubiór produkuje się w zasadzie pod konkretnego zawodnika. Robi się pomiary, badania, testy i za pomocą skomplikowanych programów komputerowych tworzy się ubiór idealny dla sportowca.

Znowu nowoczesne technologie – dobre okazje

Są również specyficzne dyscypliny, które wymagają wyjątkowego ubrania spełniającego szereg często wykluczających się cechach. Zacznijmy od strojów na motocykl. Muszą jednocześnie być lekkie, wytrzymałe i w miarę elastyczne. Z jednej strony nie powinno krępować ruchów z drugiej zapewnić maksimum bezpieczeństwa.
Odzież żeglarska –https://www.mazuria.com/blog/odziez-zeglarska-outlet.html –  też jest sporym wyzwaniem dla producentów i projektantów. Ta znów nie dość że musi być lekka i wygodna, to powinna łatwo przystosowywać się do zmiennych warunków, być nieprzemakalna, nieprzewiewna a jednocześnie oddychająca i odprowadzająca wilgoć z powierzchni skóry. Musi umożliwić komfortowe żeglowanie zarówno podczas deszczu jak i mrozów. Do tego wszystkiego powinna jeszcze zapewnić możliwość utrzymania się na wodzie i być odporną na ciągłe przebywania w słony, środowisku. Odzież żeglarska to w ogóle jest jednym chyba z największych wyzwań. Podobnie jak wyprawowe ubrania dla himalaistów. Te po pierwsze muszą być ultralekkie i megaciepłe. Odporne na wiatr, śnieg lód i co tylko komuś do głowy przyjdzie. Obuwie wygodne. Największy problem chyba do dziś jest z rękawiczkami. Nie wszystko da się w nich zrobić a często nawet chwilowy ich brak powoduje odmrożenia.

Może Ci się również spodoba