Jak robić dobre zdjęcia produktowe?

Jeśli chcemy sprzedać nasze produkty online, będziemy musieli zrobić im fotografie dobrej jakości. Czy tego chcemy czy nie, klient będzie oceniał jakość rzeczy sprzedawanych w naszym sklepie tylko poprzez fotografię, które znajdzie na naszej witrynie. W takim razie, jak zrobić dobrej jakości zdjęcia produktowe, które zagwarantują nam wzrost sprzedaży?

Czy fotografia produktowa jest dla każdego?

Często okazuje się że nie. Fotografią produktową powinien zająć się ktoś, kto zwraca dużą uwagę na detale i ma dobre zdolności fotograficzne. Takie ujęcia muszą wyglądać naprawdę świetnie, żeby zwrócić uwagę naszych potencjalnych klientów. W końcu to właśnie od nich zależy czy produkt się sprzeda, czy też nie. Dlatego też, jeśli wybieramy fotografa produktowego, który będzie współpracował z naszą firmą, musimy upewnić się, że jego portfolio jest dla nas wystarczająco dobre. Musi to być osoba, która poradzi sobie z fotografowaniem różnych rodzajów produktów, a której zdjęcia zawsze będą perfekcyjne.

Jak zrobić dobre ujęcia produktowe?

Tak naprawdę, największą rolę odegra tutaj światło, a więc musimy upewnić się że lampy są dobrze ustawione. W ten sposób, będziemy mieć pewność, że nasz produkt jest dobrze widoczny na zdjęciu. Warto też zadbać o to, żeby lampy, których używamy były wysokiej jakości. Powinny one świecić białym światłem, a nie żółtym, bo takie światło najlepiej oddaje prawdziwe kolory produktów. Klienci często rzucają firmą, że zakupione przez nich rzeczy wyglądają inaczej niż na zdjęciach, a zazwyczaj jest to wina właśnie złego oświetlenia. Dlatego też, zanim zabierzemy się za fotografię produktową, musimy zadbać o to żeby mieć odpowiednie oświetlenie w naszym studio.
Kolejną rzeczą, o której musimy pamiętać, zanim zaczniemy robić zdjęcia jest odpowiednie ustawienie produktu. Perspektywa będzie miała tutaj ogromne znaczenie. Dlatego też, warto spróbować wykonać zdjęcie w różnych pozycjach i z różnych perspektyw, a następnie wybrać naszą ulubioną propozycją. Tak naprawdę, będziemy musieli tutaj użyć metody prób i błędów. Jednak jeśli będziemy wykonywać takie folografieczęsto, z pewnością bardzo szybko nauczymy się jak ustawiać produkty i kamerę, żeby fotografię produktowe wyglądały jak najlepiej.
Na końcu musimy upewnić się że produkt, którego zdjęcie chcemy zrobić wygląda dobrze. Przede wszystkim chodzi tutaj o to czy produkt jest czysty. jeśli znajdą się na nim jakiekolwiek zabrudzenia, wpłynie to negatywnie na jakość fotografii którą wykonamy. Dlatego, podstawą jest dokładne czyszczenie produktu i upewnienie się że wygląda on jak najlepiej. Od tego będzie zależało to, czy zdjęcia które zrobimy będą skupiały na sobie uwagę naszych potencjalnych klientów.

Podsumowując

Fotografia produktowa nie jest prostym zadaniem, ale jeśli znajdziemy do niej odpowiednią osobę, możemy mieć pewność, że fotografie na naszej stronie internetowej będą wyglądały świetnie. Warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniej osoby, bo to właśnie od niej będzie zależała nasza sprzedaż. Nie warto też tutaj oszczędzać, bo dobre fotografie produktowe zagwarantują nam ogromne zyski.

Może Ci się również spodoba