Czym jest woda żywa?

Ostatnio bardzo głośno zrobiło się o tak zwanej wodzie żywej, czyli alkalicznej zjonizowanej. Co to właściwie jest i jakie są jej właściwości?

Woda żywa – co to takiego?

Woda żywa to woda zasadowa, czyli taka, która ma pH większe, niż 7, 5. Dla porównania, większość wód butelkowych ma pH między 5, 5 a 7. Dane te znajdziemy na każdej butelce. Podobnie jest z odczynem wody, która płynie w naszych rurach, jednak tutaj różnice mogą być większe, w zależności od naszego położenia.
Wodę tego rodzaju można pozyskać naturalnie lub zjonizować ją samodzielnie. Jeśli zdecydujemy się na ten drugi proces, musimy wiedzieć, że w jego wyniku powstaje zarówno woda żywa, czyli taka, którą możemy pić i woda martwa, czyli taka, która się do picia nie nadaje. Substancje, które znajdują się w wodzie martwiej mogą mieć negatywny wpływ na nasz organizm, więc nie powinniśmy jej pić. Dlatego też jeśli chcemy jonizować wodę w domu, musimy być świadomi tego, że w wyniku tego procesu powstaje ta szkodliwa substancja. Nie mniej jednak, wiele osób twierdzi, że warto spróbować, bo właściwości wody zjonizowanej mają zbawienny wpływ na ludzki organizm.

 

Może Ci się również spodoba