Wyjście z Unii Europejskiej dla Polski, co to oznacza?

Wyjście z Unii Europejskiej oznacza spadek gospodarczy, zmniejszenie obrotu towarów, trudny import towarów i materiałów do kraju, zmniejszenie możliwości podróżowania po innych krajach, problemy urzędowe, problemy z dokumentami. Szereg zmian urzędowych, koszty poniesione przy wyjściu z Unii Europejskiej. Jak i również słabsze możliwości pozyskania pracy za granicą, przejście na stronę wschodnią, możliwy sojusz z Białorusią, która jest teraz w tragicznej sytuacji, pod reżimem Łukaszenki.

Polska to kraj, który jest bardzo wielki, liczy ok. 39 mln obywateli, ale niestety jest on mało wystarczalny, pracy nie ma dość dla wszystkich Polaków. Rynek pracy jest bardzo słabo przygotowany, by przyjąć taką ilość obywateli,  oraz nie ma aż tyle posad dla ludzi po studiach, by mogli rozwijać swoje kompetencje, zarabiać na poziomie, by utrzymać się przy galopujących cenach. Brak mieszkań, patologia mieszkaniowa, problemy z wynajmowaniem mieszkań, gdyż w każdej chwili możemy skończyć na bruku, to nie są warunki dla młodych ludzi, którzy zarabiają psie pieniądze, by mogli z nich wyżyć.

Polska to trudne warunki do życia, do wykonywania pracy, rozwoju firmy, czy też zdobywania kompetencji, jak w innych krajach UE.

Choć np. Czechy oferują młodym mieszkania, cały czas remontują, wprowadzają nowe rozwiązania w postaci ogrzewania, remontu, czy też powiększania mniejszych mieszkań, tak aby móc zaoferować najlepsze lokale użytkowe dla ludzi. Do tego pobierają czynsz oraz tzw. kaucję w postaci 2-3 najmów do przodu, które można potem odzyskać. Ten sam system jest w Polsce, jednak przy wynajmowaniu mieszkań od ludzi, a nie od państwa.

Urzędy mieszkaniowe w Polsce, spółdzielnie są ograniczone, jeszcze i nie potrafią rozwijać rynku mieszkaniowego przy pobieraniu opłat większych od ludzi. Gdyż to może też wynikać z niskich płac, choć kaucję są normalne płacone przez najemców w kwotach nawet 1000 złotych.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że Polska to kraj kompletnie nieprzygotowany do wyjścia z Unii Europejskiej, panuje patologia mieszkaniowa, patologia w zarobkach, na rynku pracy, w emeryturach itd.

Może Ci się również spodoba