Wise, czyli możliwość przesyłania pieniędzy z kraju i z zagranicy.

Wise to konto międzynarodowe, które jest do 6 razy tańsze. Dawniej nazwa brzmiała Transferwise, a teraz została skrócona. Jednak możliwości zostały takie same, każdy użytkownik, który ma swoje konto profilowe na Wise może dowolnie przesyłać różnego rodzaju waluty. Tu nie ma wielkich opłat za przepływ pieniędzy z zagranicy, czy też z kraju ojczystego.

Jak dokonać przelewu waluty np. korony czeskiej na złotówkę polską. Wystarczy wybrać opcje, wyślij, wybieramy dowolną walutę, czyli tu korona czeska, automatycznie kalkulator przelicza kwotę na polski złoty. Po wybraniu kwoty potwierdzamy, że jesteśmy właścicielami konta, z którego wysyłamy pieniądze, na które konto będzie odbiorcą, czyli nasze konto w kraju. Kolejnym krokiem jest przelanie pieniędzy z konta bankowego, a konto Wise, czyli Bank Paribas. I już nas nic nie obchodzi, jedynie kontrolujemy wiadomości e-mail, czy wszystko poszło tak, jak należy.

Jeśli popełniliśmy błąd, to pieniądze zwrócone zostaną na konto, i nic na tym nie stracimy.

Zazwyczaj musimy poczekać 1 lub dwa, chybachyba że wysyłamy pieniądze w piątek, to przyjdą na nasze konto w poniedziałek.

Jednak przelew pieniędzy przez konto wise, to w 100% wiarygodna forma przelewu pieniędzy. Tu jest możliwość zapewnienia sobie pieniędzy na koncie i obcym i w kraju. Jak i również można przesyłać pieniędzy na konto urzędu, na konto osoby, która wykonała nam jakąś usługę. Wise to milion rozwiązań, możliwości, korzyści oraz poratowanie się w przypadku, gdy jesteśmy daleko za granicą, a musimy natychmiastowo zapłacić ratę kredytową, usługę, podatek, czy inna zaległość, albo opłatę.

I warto tu dodać, że Profil wise pozostawia wszystkie operacje, dokonane przez nas, zapisane, dlatego też możemy jako osoby początkujące dopatrzyć się, jak dokonaliśmy poprzedniej operacji, albo możemy tę samą operację ponowić.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że Wise to wspaniała forma zapisu pieniędzy, jak i również wygoda oraz komfort, który umożliwia niewychodzenie z domu, a jedynie przelanie pieniędzy drogą elektroniczną. I w dodatku za nic nie płacimy, jedynie za przewalutowanie małe grosze, których w ogóle nie odczujemy na kieszeni.

Może Ci się również spodoba