Szkolenia z druku 3D

Druk 3D

Druk 3D staje się coraz bardziej popularny. Tanieją urządzenia umożliwiające wydruki w technologii 3D, jest ich coraz więcej rodzajów i pojawiają się dylematy, którą drukarkę wybrać. Również ich obsługa staje się jednak coraz bardziej skomplikowana. Jednocześnie odbiorcy usług mają coraz większe wymagania dotyczące jakości wydrukowanych modeli i zastosowanych filamentów. Powstają nowe drukarnie jednak na rynku brakuje specjalistów z branży druku 3D.

Szkolenia z druku 3D

Aby wyjść na przeciw oczekiwaniom, firma TB Technology z Gliwic będąca jednym z liderów w branży budowy maszyn i urządzeń, uruchomiła w jednej z najnowocześniejszych drukarni 3D na Śląsku projekt szkoleń z druku 3D dla osób chcących:

  • poznać tajniki druku 3D
  • nauczyć się obsługiwać najbardziej znane modele drukarek 3D na rynku
  • tworzyć modele 3D i przygotowywać prototypy do druku
  • zdobyć nowy zawód przyszłości

Szkolenia organizowane są na dwóch poziomach zaawansowania. Skierowane są dla:

  • osób, które z takimi usługami nie miały dotąd do czynienia a chcą poznać tajniki druku 3D
  • osób posiadających drukarki 3D, chcących zwiększyć swoją wiedzę i umiejętności
  • osób planujących inwestycję w drukarkę 3D
  • uczniów i studentów

Szkolenia z druku 3D i obsługi drukarek 3D

Podczas szkolenia uczestnicy poznają: kilka najbardziej popularnych na rynku modeli drukarek, technologie druku 3D i sposoby ich zastosowań, materiały wykorzystywane podczas procesu druku, programy umożliwiające modelowanie 3D, zasady kalibracji drukarek i możliwości post processing’u.

Szkolenia z druku 3D odbywają się stacjonarnie w Laboratorium Druku 3D mieszczącym się w budynku Parku Naukowo Technologicznego “Technopark Gliwice”. Szkolenia mają charakter praktyczny, każdy z uczestników ma dostęp do przygotowanego i wyposażonego stanowiska pracy oraz do kilkudziesięciu drukarek 3D, różnej klasy będących na wyposażeniu drukarni. W czasie szkolenia każdy uczestnik przygotuje własny model 3D i wydrukuje go na wybranej przez siebie drukarce, stosując odpowiednie materiały. Dla najlepszych uczestników istnieje możliwość odbycia miesięcznego stażu w drukarni.

Prowadzącymi zajęcia podczas szkoleń są wieloletni praktycy i hobbyści druku 3D na co dzień obsługujący drukarnię. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielą się podczas pokazów i konferencji jak również podczas sporej liczby bezpłatnych seminariów internetowych. (Więcej informacji o aktualnych wydarzeniach: https://laboratoriumdruku3d.pl/zastosowanie-druku-3d-w-przemysle/)

Koszt dwu dniowego szkolenia zaczyna się od 1000 zł netto/osoba. Szkolenia dla wybranych grup zawodowych i społecznych mogą zostać objęte dofinansowaniem nawet w 100%. TB Technology jest również otwarta na organizację bezpłatnych szkoleń z możliwości wykorzystania druku 3D dla uczniów i studentów.

Może Ci się również spodoba