Rozwijające zajęcia pozaszkolne

Obecnie rodzice i dzieci mogą korzystać z szerokiej oferty rozwijających zajęć pozaszkolnych. Inwestycja swojego czasu oraz wybranie dzieciom optymalnych zajęć poza szkołą, wpływa korzystnie na rozwój ich pasji oraz zdobywanie nowych kompetencji. Współpraca z rówieśnikami oraz poznawanie nowego środowiska to tylko część pozytywów, które wynikają z uczestnictwa z dodatkowych zajęć. Oczywiście nie możemy przesadzać, ponieważ zbyt dużo różnorodnych zajęć może wpływać na dzieci dekoncentrująco oraz w konsekwencji prowadzić do przemęczenia dzieci.

Zajęcia pozaszkolne, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę bez względu na płeć dziecka, to gra w szachy. To zajęcia, które bardzo pozytywnie wpływają na rozwój dziecka pod kątem zdolności, które ułatwią mu nie tylko edukację, ale również start w dorosłość. Szachy to przede wszystkim piękny sport, który uczy zdrowej rywalizacji opartej o zasady fair play. Rywalizacja pozytywnie stymuluje do samorozwoju oraz wyzwala dodatkową ambicję, dzięki czemu nasze dzieci cały czas będa chciały poglębiać swoją wiedze, również w innych zagadnieniach.

Dlaczego warto postawić na szachy?

Szachy to rozwijająca gra. W szachach bardzo ważne jest skupienie oraz koncentracja, która pozwala na utrzymanie nerwów na wodzy oraz prawidłowe wybory i ruchu figurami szachowymi. Umiejętność utrzymania uwagi i koncentracji pozytywnie wpłynie na edukację dzieci oraz podejmowanie właściwych wyborów w przyszłości. Filozofia gry w szachy opiera się przede wszystkim na strategicznym myśleniu oraz analizie każdego ruchu. Rozwój tych kompetencji wpłynie na podejmowane przez dzieci decyzje, zarówno w życiu prywatnym oraz docelowo w życiu zawodowym. Takie zdolności znacznie zwiększą szanse na powodzenie przedsięwzięć biznesowych, każdego szachisty amatora.

Jeżeli interesuje Was nauka gry w szachy dla dzieci, Warszawa będzie super lokalizacją. Możecie tam znaleźć szeroką ofertę zajęć pozaszkolnych dla dzieci od wieku wczesnoszkolnego po nastolatków. Tak naprawdę nigdy nie jest za późno na to, by rozpocząć swoją przygodę z tym pięknym sportem. Korzyści, które wyniosą z szachów nasze dzieci, będą nie do przecenienia.

Może Ci się również spodoba