Przechodzimy na swoje, czyli jak założyć firmę ochroniarską?
Niezależność i możliwość decydowania o własnym losie to duży komfort. Dotyczy to również kwestii zatrudnienia. Stąd też trudno się dziwić, że wiele osób marzy o założeniu firmy. Dość ciekawym rozwiązaniem w tym kontekście jest założenie firmy zajmującej się szeroko rozumianą ochrona mienia. Na tego rodzaju firmy jest zapotrzebowanie, gdyż zabezpieczyć trzeba w zasadzie każdy większy obiekt. Do tego dochodzą markety, magazyny, parkingi i wiele innych miejsc. Zatem w tym tekście podpowiadamy, jak założyć firmę ochroniarską, gdyż wiąże się to z określonymi procurami.
Na początek biznesplan
Pierwszym elementem, jaki trzeba wykonać przed otwarciem każdej, a więc nie tylko firmy ochroniarskiej, jest ocena rentowności przyszłego biznesu. Pozwala to później o wiele łatwiej czynić kolejne kroki na ścieżce rozwoju. Dlatego też taki biznes plan ma rację bytu. Powinna się w nim znaleźć charakterystyka przyszłej firm, ocena jej konkurencji, plany marketingowe, struktura zatrudnienia, a także analiza SWOT. To wszystko musi być zawarte w tym planie, gdyż jest to niemałe ułatwienie na późniejszych etapach działalności.
Kwestie formalne
Pragnąć, zaistnieć na rynku ze swoją przyszłą firmę ochroniarską, musimy dysponować odpowiednimi koncesjami i licencjami. Do zainicjowania takiej działalności niezbędna jest koncesja, lecz do jej uzyskania potrzebna jest nam licencja drugiego stopnia pracownika ochrony. W przypadku zakładania spółki przynajmniej jeden ze współwłaścicieli musi dysponować taką licencją. Z tym dokumentem możemy dopiero wystąpić do MSWiA o wydanie nam koncesji. Do tego, aby ta prośba była rozpatrzona pozytywnie niezbędna, jest pozytywna opinia komendanta wojewódzkiego policji z naszego regionu.
Funkcjonowanie firmy ochroniarskiej
Jak już uda nam się załatwić i uzyskać wszelkie pozwolenia, to z czystym sumieniem możemy zająć się bieżącym prowadzeniem swojej firmy. Pamiętajmy o nieustannym rozwoju, aby być konkurencyjną firmą na rynku. Stąd też warto wdrożyć specjalne szkolenia dla swoich pracowników, a także kontrolować ich pracę. Jest to istotne, gdyż weryfikacja należy do fundamentalnych elementów związanych z zaufaniem w tej branży.
Wynika to z faktu, że praca agencji ochroniarskiej musi być w każdym przypadku oparta o szereg norm prawnych i poszanowania nietykalności cielesnej osób trzecich. Mamy nadzieję, że ten krótki informator ułatwi kwestię tego, jak założyć firmę ochroniarską.
Najnowsze komentarze