Nauka angielskiego – Jak się w krótkim czasie nauczyć angielskiego?

Jak szybko nauczyć się angielskiego w domu?

Aby opanować podstawowo angielski, nie trzeba się uczyć go wiele lat, gdy nauczymy się go podstawowo, do podstawowej komunikacji, wtedy będzie tylko prościej, ponieważ będzie trzeba go tylko doszkalać.

 

Nauka wymowy słówek

Jeśli chodzi o naukę angielskiego, należy zacząć od wymowy słówek, ponieważ inaczej nawet spędzony cały dzień na nauce słówek nic nie da, kiedy nie będziemy umieli ich poprawie wymówić co wiąże się z niezrozumieniem nas.
Wymowy, możemy uczyć się na kilka sposobów – najlepszym jest słuchanie piosenek oraz powtarzania z tekstem słów.
W momencie gdy śpiewamy piosenki angielskie uczymy się, na początku będziemy źle je wymawiać, lecz z czasem będzie tylko lepiej – sam się tak uczyłem.
Drugim dobrym pomysłem na wymowę są strony internetowe które pokazują poprawną wymowę na przykład bab.la
Mamy tam słownik z wieloma słówkami oraz slangiem czy zdaniami potocznymi.
Trzecią podpowiedzią będzie oglądanie filmów i wywiadów z napisami. W przypadku pierwszej opcji, wiele osób ogląda filmy na przykład na netflixie, gdzie jest opcja napisów po angielsku.
W przypadku drugiej opcji, każdy na pewno ma osobę którą uwielbia, jakąś gwiazdę muzyczną, sportowca, aktora itp.
Możemy włączyć wywiad z taką osobą i włączyć opcję napisów. Dobrym rozwiązaniem też jest zapisanie się na kurs językowy. Ciekawą oferta dysponuje firma Avalon z Lublina sprawdź ich ofertę na avalon.lublin.pl

Nauka słówek jeśli będziemy się uczyć wymowy słówek musimy nauczyć się przy okazji samych słówek i tłumaczeń ich, więc w tym przypadku polecam tłumacz na przykład Google.
Możemy również wrócić do opcji z punktu pierwszego.

Czytać książki, e booki, artykuły w internecie

Jeśli zadajemy sobie pytanie “jak nauczyć się angielskiego” wiele osób chciałoby prosty i szybki sposób, a takim może być czytanie, uczymy się tam słówek jak i gramatyki, możemy zobaczyć jak się odmienia, lub jeśli trafimy na słówko które widzimy pierwszy raz w życiu na oczy od razu sprawdzić tłumaczenie i wymowę.

Pisać ze znajomymi po angielsku

Każdy na pewno lubi i często pisze ze znajomymi/przyjaciółmi, warto zapytać taką osobę czy mogłaby popisać z tobą przez jakiś czas po angielsku ponieważ chcesz nabrać wprawy (lecz pamiętaj, wybieraj osoby które znają angielski)

Zmieniać stopniowo ustawienia w telefonie

Dobrym pomysłem jest też zmienić ustawienia po krótkim czasie, gdy zdecydujemy się na naukę angielskiego, proponuję zacząć od youtuba,

Może Ci się również spodoba