Jak założyć konto bankowe bez wychodzenia z domu

Obecna sytuacja wymusiła na wielu przedsiębiorstwach zmiany. Zmiany te dotyczą również sektora bankowego.  Wiele usług bankowych już wcześniej była dostępna w bankowości elektronicznej oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnych. W czasach pandemii banki rozszerzyły swoje usługi dostępne w Internecie również o możliwość założenia konta w danym banku. Dotychczas usługa ta była dostępna tylko w placówce bankowej, jednak konieczność izolacji zmieniła zasady otwierania kont bankowych.

Aktualnie, konto bankowe można otworzyć we własnym domu.  Potrzeby jest dostęp do Internetu, dowód osobisty, nr telefonu oraz adres e-mail. Aby otworzyć takie konto należy wypełnić prosty, kilkominutowy wniosek zamieszczony na stronie internetowej poszczególnych banków. Należy wpisać swoje dane oraz, w niektórych bankach, zamieścić zdjęcie dowodu osobistego. Formularz daje możliwość założenia jednocześnie również konta oszczędnościowego czy złożenia wniosku o kartę do konta. Formularz daje możliwość wyboru sposobu podpisania umowy. Podpisanie umowy może odbyć się w domu w obecności kuriera. Po wypełnieniu wniosku oraz wysłaniu go do banku w ciągu kilku godzin następuje kontakt pracownika infolinii, któremu należy potwierdzić chęć założenia konta. Najczęściej następnego dnia od daty złożenia wniosku następuje wizyta kuriera oraz podpisanie umowy. Do dwóch dni od momentu podpisania umowy następuje aktywacja konta. Zwykle trwa to dużo krócej. Często jest tak, że informacja o aktywacji konta następuje już tego samego dnia na podany we wniosku numer telefonu lub adres e-mail. W kilku krokach można aktywować bankowość elektroniczną i cieszyć się nowym kontem już następnego dnia od złożenia wniosku. W razie problemów lub pytań można skorzystać z pomocy pracowników infolinii lub zgłosić problem za pośrednictwem poczty elektronicznej. Nie ma konieczności wychodzenia do banku. Pobierając aplikacje mobilną mamy możliwość wypłaty pieniędzy w bankomacie za pomocą telefonu czy płacenia telefonem w sklepie.

Aktualna sytuacja oraz rosnący postęp technologiczny sprawił, że zakładanie konta bankowego nie wymaga już tyle wysiłku. Wypełniając bezpiecznie we własnym domu krótki wniosek , już nawet następnego dnia możemy mieć dostęp do nowego konta bankowego.

Może Ci się również spodoba